Späť na zoznam

APARTMÁNOVÉ DOMY BALATÓN

APARTMÁNOVÉ DOMY BALATÓN

Autori
  • Ing. arch. Adam Kubica

  • Bc. Karolína Bujdáková
  • Investor Súkromný investor
  • Lokalita Balatón (HU)
  • Riešená plocha 1300 m2
  • Rok 2021

Harmonické prepojenie relaxu s okolitou prírodou

Vizuálnym zámerom je harmonické prepojenie objektov s okolitou prírodou pomocou použitých materiálov a farieb. Budovy ako nové prvky v prostredí sú aj napriek svojej prísnej geometrii vsadené do organického prostredia a ponechávajú úplnú voľnosť rozmachu okolitej fauny a flóry.

APARTMÁNOVÉ DOMY BAL

Tá sa plynulo prelína s exteriérovými pobytovými plochami a predzáhradkami prízemných apartmánov. Penthousy na treťom podlaží ponúkajú nádherné výhľady na okolie a jazero Balatón. V kombinácii s velkorysou strešnou terasou ponúkajú vysokú mieru súkromia a luxusu.

Stredový medzipriestor medzi dvoma apartmánovými domami je zároveň hlavnou komunikačnou trasou a prístupom k jednotlivým objektom. Medzipriestor sa tiahne pozdĺž celého pozemku a sú z neho okrem hlavných objektov prístupné aj poloverejné, komunitné priestory s bazénom a priestorom pre grilovanie.

Ku každému apartmánovému domu prislúchajú aj poloverejné exteriérové zóny s bazénom a altánkom pre grilovanie. Exteriérové priestory majú komunitný charakter a vytvárajú ideálne miesto na stretávanie sa s priateľmi a rodinou. V rámci exteriérových plôch je navrhnuté aj detské ihrisko a zelené plochy pre cvičenie.

Denná časť apartmánu je ústredným priestorom dispozície a zároveň miestom stretávania celej rodiny. Okrem pobytovej funkcie plní aj funkciu ústredného komunikačného priestoru a všetky ostatné miestnosti sú prístupné práve z ústrednej dennej zóny.

Dispozícia apartmánu je jednoduchá a prehľadná bez akýchkolvek chodbových priestorov. Dôraz bol pri návrhu kladený predovšetkým na efektivitu priestoru a užívateľský komfort.

Kontakt

Vytvorme spolu budúcnosť

Načrtnite nám svoje predstavy, my vám navrhneme priestor pre nevšednú budúcnosť. Stačí nás len kontaktovať.
Mám záujem o...
Chcete niečo vlastné?
Vybrať dátum