Späť na zoznam

RODINNÝ DOM MARIANKA

RODINNÝ DOM MARIANKA

Autori
  • Ing. arch. Adam Kubica

  • Investor Súkromný investor
  • Lokalita Marianka
  • Rok 2019

Prestavba rodinného domu v harmonickom kontraste s okolím

Jedinečný projekt prestavby rodinného domu na úpätí Malých Karpát bol pre nás príjemnou výzvou vzhľadom
 na prostredie, v ktorom je osadený. K projektu sme preto pristúpili mimoriadne citlivo a na celkovom výraze sa snažili zmeniť čo najmenej, pretože s okolím tvoril dokonalú symbiózu a skôr sme sa snažili objekt očistiť od zbytočných nánosov. Pôvodný objekt sme zachovali a v maximálnej miere sme zachovali jeho pôvodný charakter. Zvolili sme jednotnú farebnosť pre celý objekt, aby sme zvýraznili jeho osobitosť a dosiahli tak harmonický kontrast s okolitou prírodou.

Interiér rodinného domu

K projektu rekonštrukcie rodinného domu na úpätí Malých Karpát sme zabezpečili aj komplexný návrh interiéru v súlade s celkovou koncepciou prestavby. V interiéri dominuje kontrast pôvodných konštrukcií a nových prvkov. Zatiaľ čo pôvodné konštrukcie sú v ich prirodzenej štruktúre, nové prvky sú v uplnom minimalizme, čo ich od seba jednoznačne odlišuje už na prvý pohľad.

Pri návrhu interiéru sme zvolili jednoduchú bielu farebnosť v súľade s riešením exteriéru, doplnená je o drevené prvky a ako akcent sme použili zelenú farbu – PANTONE Dark Green inšpirovanú okolitým borovicovým lesom.

Kontakt

Vytvorme spolu budúcnosť

Načrtnite nám svoje predstavy, my vám navrhneme priestor pre nevšednú budúcnosť. Stačí nás len kontaktovať.
Mám záujem o...
Chcete niečo vlastné?
Vybrať dátum