Späť na zoznam

RADOVKY ŠUR

RADOVKY ŠUR

Autori
  • Ing. arch. Adam Kubica

  • Ing. arch. Antonije Levičanin

  • Ing. arch. Lucia Levičanin
  • Investor AVG, s.r.o.
  • Lokalita Chorvátsky Grob
  • Riešená plocha 3300 m2
  • Rok 2020

Harmonický prechod medzi mestským a vidieckym bývaním

Rodinné domy v radovej zástavbe vytvárajú harmonický prechod medzi mestským a vidieckym bývaním v bezprostrednom kontakte s prírodou chránenej krajinnej oblasti Šurského lesa. Projekt obytnej ulice v prímestskom prostredí pozostáva z 3-izbových a 4-izbových rodinných domov, ktoré sa nepravidelne striedajú a sú harmonicky farebne a materiálovo odlíšené, čo umocňuje charakter mestskej zástavby. Každý dom má svoju súkromnú záhradu za objektom a otvorenú predzáhradku, aby sme návrhom vytvorili rovnováhu medzi súkromným a poloverejným priestorom pre susedskú komunitu.

Átriová terasa 4-izbových rodinných domov

Na pozemkoch s výmerou od 250 do 450m2 budú umiestnené 4-izbové dvojpodlažné rodinné domy s veľkorysou dispozíciou, spĺňajúcou všetky požiadavky pre kvalitné rodinné bývanie. Celková podlažná plocha 4-izbového rodinného domu je 107m2 so skladom prístupným priamo z exteriéru. Veľkou pridanou hodnotou je polootvorené átrium do záhrady, ktoré vytvára bezpečnú a útulnú atmosféru pre posedenia s rodinou a priateľmi.

Na ostatných 6 pozemkoch sú umiestnené 3-izbové rodinné domy s celkovou rozlohou 80m2 pre jeden rodinný dom.
V rámci projektu ide o ekonomickejšiu variantu bývania v rodinnom dome s menšou súkromnou záhradou za domom, ktorá však ponúka dostatok priestoru pre trávenie voľného času v exteriéri so susedmi a priateľmi.

Kontakt

Vytvorme spolu budúcnosť

Načrtnite nám svoje predstavy, my vám navrhneme priestor pre nevšednú budúcnosť. Stačí nás len kontaktovať.
Mám záujem o...
Chcete niečo vlastné?
Vybrať dátum